04:56 pühapäev, 25.10.2020
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
HarjumaaKülad
  Kuivajõe küla

Kuivajõe küla asub Harju maakonnas Kose vallas. 2000. a. rahvaloenduse andmeil elas külas 131 inimest.

Kuivajõe jõgi (ka Kuivajõgi) (pikkus 29 km) on Pirita jõe vasakpoolne lisajõgi, mis saab alguse Ardu lähistel Pususoost ja suubub Pirita jõkke Kose-uuemõisa kohal. 36 km kaugusel Tallinnast on Tallinna-Tartu maanteel Kuivajõe sängi kohal sild, mille all voolab kärestikuline jõgi ainult kevadise suurvee ajal. teistel aastaaegadel on jõesäng kuiv. Vt. Kuivajõe karstiala.

Kuivajõe (Kose-Uuemõisa) endine ministeeriumikooli hoone jääb Tartu maanteest paremale. Kahekorruseline puumaja kuuseheki sees paisatb ka Kuivajõe sillale. Külakool asutati Kuivajõel 1850. a., ministeeriumikool 1898. a.

Kuivajõe kõrtsihoone asub Tartu maantee ääres risttee lähedal. 1805. a. 11. oktoobril kogunesid siia Kose-uuemõisa teomehed, kes otsustasid keelduda öisest rehepeksust ja otsustasid esitada parun Rosenile oma nõudmised. Vastuhakanuile tulid appi teomehed Ravilast, Kaiust, Kuimetsast, Inglistest ja mujalt. Ülestõusnute juhtideks olid Kõlli Toomas Karlast, Harmi Evart ja Põua-Päärna Mait Kolust. Kose-Uuemõisa sõda toimus 14. oktoobril. See oli üks suuremaid talupoegade relvastatud vastuhakkusid 1805. a.
 
KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee