11:33 laupäev, 15.08.2020
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
HarjumaaKülad
  Muraste küla

Muraste küla asub Harju maakonnas Harku vallas. 2000. a. rahvaloenduse andmeil elas külas 341 inimest, seisuga 01. 01. 2010 on elanikke 1391.

Muraste küla on mainitud esmakordselt 1480. a. (Mores). 17. sajandil rajati küla kohale mõis. Nüüdset Muraste küla on mainitud 1560. a.

Siin on külamajade juures säilinud mitu kivikangrut. Suurimad neist on nn. Mardi suured kangrud - kaks arvatavasti I aastatuhande esimese poole kivikalmet, mis Tallinna poolt saabudes paistavad küla servas kaugelt maanteele.

Kõrgemal põlluseljakul küla ja Veskimäe vahel (selle teises otsas asub alajaam), mis kannab rahvasuus Kabelimäe nimetust, on varem samuti olnud muistne matmispaik, kuid see lõhuti maaparanduse käigus 1970-ndail aastail. Veskimäel on mitu kivikalmet, mis siit leitud luutükkide järgi on kasutusel olnud I aastatuhande esimesel poolel.

Murastest pärineb ka üks väike aare või aarde osa: 11 Saksa ja 3 anglosaksi münti. Leiu hilisemad mündid on vermitud 12. sajandi teisel poolel.

Muraste ja Ilmandu küla vahel põldudel on viis väikeselohulist kultusekivi ja kadakane karjamaanurk põhja pool Keila-Joa maanteed, kus on säilinud enam kui 2000 aastavanused kivikalmed ja muinaspõldude jäänused.

Kaunis Muraste mõis ebaperemeheliku kohtlemise tõttu armetus seisukorras. Peahoone ees on väike park, hoone taga asub parkmets.
VAATAMISVRSUSED:
 
KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee