01:54 teisipäev, 07.07.2020
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
LäänemaaKülad
  Tuhu küla

Tuhu küla asub Lääne maakonnas Lihula vallas. 2000. a. rahvaloenduse andmeil elas külas 9 elanikku.

Tuhu külas Virve talu maadel asuvad Virve nõiutud männid. Selle metsatuka läbimõõt on mõnisada meetrit. Enamik puudest on ilmselgelt suhteliselt noored, umbes 50-aastased ja keskmise kõrgusega. Nooremate puude vahel kasvas ka päris palju üle 100-aastasi mände, mis on silmatorkavalt kidurad ja okslikud. Vanade mändide keskmine kõrgus oli 15 m ja tüve ümbermõõt rinnakõrguselt ligi 1 m.
Vanasti peeti sealseid mände pühaks. Arvati, et kes sealt puu maha võtab, sellel sureb mõni koduloom ära. Teateid selle kohta, et pühapaikade rikkumine või pühapuude raiumine on toonud kaasa koduloomade või inimeste haigestumise, koguni surma, leidub meie rahvaluule arhiivides sadu. Soode ja metsade vahele peitunud üksildases Tuhu külas võib kogeda, kuidas iidne veendumus meie päevil inimestes edasi elab (Hendrik Relve, 2003).

Oidrema-Tuhu soostik (6 270 ha) kuulub Lääne-Eesti suuremate soostike hulka. Paiknedes merest vaid 10 km kaugusel, on soostik arengulooliselt suhteliselt noor. Soostik koosneb kahest eraldi osast, mida eraldab põhja-lõunasuunaline Lihula-Paadremaa maantee. Paekõvikul soo keskel paikneb Tuhu küla. Läänepoolne osa, mida tuntakse Tuudi raba nime all, on suurem (läbimõõt 5 km), keerukama ehituse ja liigirikka elustikuga. Idapoolset madalsoo osa nimetatakse Tuhu (Oidrema) sooks. Viimane on ühtlasema ehitusega ning 7-8 km pikk. Tuhu madalsoo kirdeserv on kuivendatud põllumaaks.

Tuhu sookaitseala moodustati 1981. aastal, hõlmas ainult soo Läänemaale (end. Haapsalu rajoonile) kuuluva osa. 1999. aastal kinnitati Tuhu maastikukaitseala kaitse-eeskiri ja seoses sellega liideti olemasolevale sookaitsealale Pärnumaale ulatuv osa juurde.

Uue Tuhu maastikukaitseala pindala on 3 660 ha. Kaitseala valitsejaks on määratud Matsalu Looduskaitseala. Maastikukaitseala põhieesmärk on Tuhu soo ja seal esinevate kaitsealuste liikide kaitse.
Kaitsealaga tutvumiseks on rajatud laudteed.

Vt. Virve nõiutud männid, Hanila valla kodulehekülg
 
KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee