20:36 kolmapäev, 22.03.2023
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
PärnumaaKülad
  Jaagupi küla

Jaagupi küla asub Pärnu maakonnas Häädemeeste vallas. 2000. a. rahvaloenduse andmeil elas külas 105 inimest. 1. jaanuaril 2010. a. oli külas 91 elanikku.

Häädemeestest lõuna pool hakkab luitevöönd madalduma ning kitsenema. Ka pisut edelasse kalduv rannariba aheneb 40-50 meetrini. Maanteest läände jääb pikk Jaagupi küla. Külast voolab risti läbi väike Kadaka oja.

---
Jaagupi külast pärit rahvajutus räägitakse Tatra talu peremehest, kes endale laeva ehitanud ja selle jaoks materjali varastanud. Kord varastanud ta rauda veneusu köstrilt, kes Häädemeestel laeva ehitas, ja peitnud selle oma maja voodri alla. Kui otsijad Tatra juurde jõudsid, olevat see vandunud „Kui selle laeva sees midagi vargust on, mingu ta Riia ja Pärnu vahel kõige sügavama mere kohal ümber“. Varastatud materjalist laevaga mindud esimest korda tühjalt Riiga kauba järele. Tuligi iiling ja laev läks kõige sügavamas kohas teisel pool Salatsit koos Tatra ja kolme poolnikuga [osanikuga?] põhja. Kõige noorem meeskonnaliige, kes vargusest ei teadnud, jäänud ellu.

Legendide, rahvajuttude ja nimelugude kokkuvõtteid raamatust „Ikla, Häädemeeste, Uulu“ (koostaja: Tiiu Pukk, Maalehe Raamat 2000).

Allikas: Häädemeeste valla kodulehekülg

 
KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee