13:20 teisipäev, 07.02.2023
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
ArhitektuurimälestisedMõisad
Suure-Lähtru mõis
Aadress:
Kirjeldus

Stiilne barokkansambel. Ehitatud põhiosas välja K. G. v. Baranoffi ajal (surn. 1796). Kõrge kelpkatusega kivist härrastemaja on ehitatud aastatel 1775-77 (arhitekt J. A. Jaenichen). Välisarhitektuur on range ja dekoorivaene. Lõunasse suunatud peafassaadi kesktelge rõhutab raskepärane vähe-eenduv risaliit, külgrisaliidid on ebatavaliselt kitsad, kuid lõpetatud kolmnurkfrontooniga. Tagafassaad on liigendamata. Hapra rokokoodekooriga peauks restaureeriti 1985.
Hoones on säilinud arvukalt algseid barokkdekooriga uksi ja piirdeid ning treitud ja saebalustritega kombineeritud tagatrepp.
Keset parki asuv maja poolitab pargi kahte ossa. Pargi tagaosa on rangelt regulaarne: kaheksa radiaalteed koonduvad keskteljel olevale väikesele kõrgendikule, kus varem asus paviljon. Peamiselt lehtpuudega. Parki ümbritseb kõrge kivimüür. Eesmine pargiosa vaba ja mõnevõrra ebasümmeetriline planeering kuulub 19. sajandisse.
M. Männiksaar
Eesti arhitektuur. Üldkoostaja V. Raam. Tallinn, 1997

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee