09:49 pühapäev, 05.02.2023
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
ArhitektuurimälestisedKoolihooned
Palamuse kihelkonnakool
Aadress:
Kirjeldus

Palamuse kihelkonnakool asub Amme jõe kaldal. Asutati 1687. a. köstrikoolina ja muudeti 1824. a. kihelkonnakooliks. Praeguseni säilinud hoone koos köstri eluruumidega valmis 1873. a. Ühekorruseline kõrgel maakivist vundamendil puithoone on kaetud sindelkatusega, palkseinad laudvoodriga. Põhjapoolses otsas on klassituba, õpilaste magamistuba (hiljem ehitatud ümber klassitoaks), sahver, õpetajatuba ja kantselei. Lõunaküljel olid köstri eluruumid (saal, kirjutus-, magamis-, söögituba ja köök). Sissepääs kooliruumidesse on kirdeotsas, kagupoolse köstri eluruumidesse viiva välisukse ees on viilkatusega tuulekoda. Aknad on kõrged, kuue ruuduga.
Kooliruumidel on laudadest nn. poola laed, krohvitud ja valgeks lubjatud seinad, laiadest värvimata laudadest põrandad. Osaliselt on säilinud algseid uksi. Põhja poolt piirab koolimaja põlispuudega park, ida ja lõuna poolt viljapuuaed.
Maia Ernesaks
Eesti arhitektuur. Üldkoostaja V. Raam. Tln., 1999

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee