09:25 pühapäev, 05.02.2023
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
ArhitektuurimälestisedPostijaamad
Lodja postijaam
Aadress:
Kirjeldus

Lodja postijaam on iseloomulik, peaaegu tervikuna säilinud ansambel. Tavakohaselt ümbritsevad selle hooned ristkülikulist majandusõue. Ansambli dominandiks on keskel maantee ääres paiknev, teistest hoonetest laiem ja kõrgem peahoone. Lisaks sellele on veel säilinud hobusetall, postipoiste elamu, aidahoone koos selle all olevate keldritega, vana tõllakuur, heinaküün, uus tõllakuur (nurgakivi aastast 1859), tallipoiste eluhoone ja saun.
1800. a. tüüpprojekti järgi ehitatud kivist peahoone on kolmekaarelise ulualusega (sama Halingal, Mõisakülas ja Sännas). Ulualuse postidel on madalad kaksik-pilastrid, neist kahel pool taladega sillutatud avad, mida ääristavad liseenid. Hoonel on kõrge poolkelpkatus nagu ka kõigil kõrvalhoonetel.
Eeskoja kõrval on reisijate ruumid, keskel mantelkorsten-köök, tagaküljel postijaamapidaja töö-ja eluruumid. Mantelkorstnale lisaks olid hoones kahhelahjud. Peahoone kiviseinad on krohvitud, kõrvalhoonete maakiviseinad on osalt krohvitud, osalt krohvimata.
Praegu kasutusel metskonna ameti- ja eluruumidena.
K. Aluve
Eesti arhitektuur. Üldkoostaja V. raam. Tln., 1997

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee