21:44 kolmapäev, 22.03.2023
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
ArheoloogiamälestisedKalmed
Karja maa-alune kalmistu
Aadress:
Kirjeldus

2 km kaugusel Karja kirikust Karja külas Karja-Pärsama katsepunkti õues asub üks vähestest Saaremaa varakeskaegsetest maa-alustest laibakalmistutest. Kalmistu peale satuti 1949. a. ehitustöödel. Läbi uuritud 1955. a. (A. Kustin).
Kalmistul avastati 32 luustikku, kaevatud 60-80 cm sügavustesse haudadesse. Kahes hauas oli paarismatus (mees ja laps). Kaheteistkümnes hauas oli laudkirstu tükke ja naelu. Kolmes hauas oli kirstupõhi kaetud kasetohuga. Surnud oli maetud, pea lääne poole. Esemeid oli haudades vähe, needki peamiselt ehted, mis esinesid vaid naiste matustes (tavaliselt hoburaudsõled, ka ehtenõelad, helmekeed ja kannaga münt-ripatsid). Kõige tavalisem tarberiist oli nuga. Erinevalt muinasaja lõpu kalmetest puudusid siin täiesti relvad. Leidude põhjal võib matused dateerida 13.-14. sajandisse. Kalmistu asend samaaegse kiriku lähikonnas heidab huvitavat valgust tolleaegsele küla ja kiriku vahekorrale.
Vello Lõugas, Jüri Selirand. Arheoloogiga Eestimaa teedel. Tln., 1989

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee