10:12 pühapäev, 05.02.2023
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
ArhitektuurimälestisedMuuseumid
Vabaõhumuuseum Pringi külas
KirjeldusRajati 1977-80 Tallinna lahe kaldale 6 ha suurusele maa-alale rannarahva endisaegse elu-olu tutvustamiseks. Muuseumi tuumiku moodustab nelja hoonega kaptenitalu Kingul. Kolmeosaline rehielamu ehitati 1824. a. Roost kelpkatusega rõhtpalkhoone omapäraks on kõrge (umbes 1,6 m) paekivimüür põhja-, ida- ja lääneküljel.

19/20. sajandi vahetusel valmis põhiosas uus elumaja, mis ehitati peamiselt randa uhutud puidust. Ühekorruseline viilkatusega hoone on vooderdatud rõhtlaudadega ja värvitud nn. rootsi punaseks. Esikülje keskel on tuulekoda, tagaküljel veranda.

Maketthoonetena lisati kolmeosaline ait-kuur (riideait, võrgukuur, puukuur) ja laut. Mõlemad on roost kelpkatusega rõhtpalkhooned. Makettidena püstitati kaks toast ja köögist koosnevat kehvikkaluri elamut ja kaks võrgukuuri - kõik rõhtpalhooned (üks elamu ja võrgukuur on lepapalkidest). Võrgukuuride katused on roost, elamute viilkatuse katteks on ühel tõrvapapp, teisel kimm.

Territoorium on osaliselt piiratud rõhtlattaiaga.

Epp Kangilaski

Eesti arhitektuur. Üldtoimetaja V. Raam. Tallinn, 1997Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee