15:17 laupäev, 04.02.2023
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
LoodusmälestisedJärved
Pullijärv (Pullipõdra järv)
Kirjeldus

Põhja-lõuna suunas ovaalne järv Misso aleviku loodeküljel. Tema absoluutne kõrgus on 184,6 m, pindala 61,7 ha, suurim sügavus 7,1 m (keskmine sügavus 3,9 m). Kõige sügavam on järv keskosast veidi põhja pool.

Kagus piirab järve põllustatud kõrgendik, mille serval asub Misso alevik; järve ümbritseb mets ning loodes ka raba. Kaldavöötmes vahelduvad ulatuslikud liivaalad mudaste lõikudega, sügavamal esineb kuni 1 m paksune mudakiht.

Läbivool on nõrk. Vesi on talvel heleroheline, suvel kollakasroheline, keskmise läbipaistvusega (2,4-3,0 m), üsna hästi segunev ja soojenev. Järve ummuksile jäämist ei ole seni täheldatud.

Suvel toimub sinivetikate õitsemine. Muul ajal ei ole fütoplanktoni hulk eriti suur. Palju on ikkesvetikaid. E. Kuke ja M. Porki andmeil leidub vetikate hulgas kaks üliharuldast vetikaliiki (Calotrix ramenskii, Eunotia bigibba). Zooplanktonit on keskmisel hulgal ning ka nende seas on haruldusi (näiteks hiidlondik). A. Järvekülg on leidnud siit kaks haruldast karpvähilist.

Pullijärve kalastik on liigirikas: esinevad särg, ahven, kiisk, haug, viidikas, linask, latikas, luts, vingerjas ja angerjas. Kunagi on järv olnud ka väga vähirikas, kuid II maailmasõja ajal vähikatku poolt laastatud vähitik pole taastunud.

Veelindudest pesitseb järvel vaid tuttpütt, kohatud on jõgitiiru ja kalakajakat.

Aare Mäemets. Eesti NSV järved ja nende kaitse. Tln., 1977

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee