13:41 teisipäev, 07.02.2023
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
LoodusmälestisedJärved
Kooraste Kõverjärv
Kirjeldus

Kooraste asundusest 1 km ida pool paikneb Kõverjärv, mille lõunakaldalt kaugele järve ulatuv poolsaar jagab kaheks osaks. Järve ümbritsevad männimetsaga kaetud mõhnad ja sandurid. Ta pindala on 10,9 ha, suurim sügavus 10,1 m, millest vett on 9,9 m. Sügavaim on järve idapoolne osa, kõige sügavam keskkohast loodes; teine sügavam piirkond (kuni 5,2 m) on kitsast järvekaelast edelas. Järve metsased kaldad on kõrged, kaldavööde paiguti liivane ja sobib suplemiseks. Kohati, eriti lääneosas leidub õõtsikut. Sügavamal on järve põhi mudane.

Lähtejärv, mis toitub peamiselt allikatest. Vesi on tugevasti kihistunud, kollakasroheline, üsna hästi läbipaistev (3,8 m). Taimestik on vähene, kuid erakodselt liigirikas (33 liiki). Järves esineb haruldane punakas penikeel.

Kalastik on suhteliselt rikas. Järves leidub ahvenat, särge, latikat, haugi, linaskit, roosärge, kokre ja angerjat. Järves esineb jõevähki.

Järv on hinnatav latika-haugi järv, heade puhke- ja suplemisvõimalustega ning kauni loodusega. Suvel külastab teda üsna rohkesti puhkajaid.

Aare Mäemets. Eesti NSV järved ja nende kaitse. Tln., 1977

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee