15:03 laupäev, 04.02.2023
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
LoodusmälestisedJärved
Kooraste Pikkjärv
Kirjeldus

Truuta aheljärvestiku kolmas järv, Koorastest 3 km lääneedela pool. Järv paikneb 117,1 m kõrgusel merepinnast. On pikliku, lääne-kagu suunas kõverdunud kujuga. Järve pindala on 8,9 ha, suurim sügavus 14,8 m (keskmine sügavus 5,1 m). Kõige sügavam on järve lääneots. Kaldad on lauged, kaugemal oru nõlvadele kõrgele tõusvad, kaetud enamasti metsaga. Ainult järvest läänes leidub põldu. Kallas on enamasti kõva, kaetud savika peeneteralise helehalli sapropeeliga.

Läbivool on võrdlemisi tugev. Sissevool on läänest, Liinujärvest, välja voolab Kusta ehk tamme oja, mis suubub Vaaba järve. Kallastel leidub allikaid. Pikkjärve läbivat mingi pöörlev hoovus.

Vesi on kollakasroheline kuni kollakaspruun, keskmise läbipaistvusega (2,3-2,5 m) ja märgatavalt kihistunud.

Fütoplanktonit ei ole järves kuigi palju, zooplanktonit on rohkem; zooplanktonite liike on üsna arvukalt, teiste seas esinevad tiivsõudik ja järve-jämekoodik. Põhjaloomastik on vaene, kuid sellesse kuulub haruldane kaan Haemanteria costata.

Järve kalastik on rikas latikast, särjest, ahvenast ja haugist; leidub ka linaskit, viidikat, roosärge, kiiska ja kokre. Kohalike elanike teatel elavad järves saarmad.

Aare Mäemets. Eesti NSV järved ja nende kaitse. Tln., 1977

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee