14:41 teisipäev, 07.02.2023
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
LoodusmälestisedJärved
Mutsina järv
Kirjeldus

Kooraste asundusest 1,5 km kirdes paiknev kirde-edela suunas piklik, lõuna pool tunduvalt laienev orujärv. Järve ümbruses asuvad metsaga kaetud sandurid ja mõhnad. Järve pindala on 13,4 ha, sügavus üllatavalt väike - 4,7 m (keskmine sügavus 2,2 m).

Kaldad on madalad, enamasti mudased, loodeosas õõtsikulised, ainult idas leidub ka liivast kallast. Enamasti ümbritseb kaldavöödet õõtsik. Põhja katab mudakiht, idakaldal on kohati ka liivast kaldavöödet.

Läbivoolujärv. Sisse voolavad ojad edelast, põhjast ja idast. Välja voolab tammiga reguleeritav Kurvitse ehk Koke oja, mis suubub Pühajõkke. Vesi on rohekaskollane, keskmise läbipaistvusega (2,4 m), hästi segunev.

Mutsina järve taimestik on väga rohke ja liigirikas (21 liiki). Plankton on järves keskmise rohkusega. Zooplanktonis leidub järve-ahaskoodikut. Põhjaloomastik on vaene.

Mutsina järve kalastik on liigirikas. Kaladest on teada ahven, särg, haug, linask, kiisk, roosärg, viidikas, luts ja latikas.

Aare Mäemets. Eesti NSV järved ja nende kaitse. Tln., 1977

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee