13:53 laupäev, 04.02.2023
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
LoodusmälestisedJärved
Tilsi Kõrbjärv
Kirjeldus

Tilsi asundusest 0,5 km loode pool asuv loode-kagu suunas piklik järv. Tema pindala on 13 ha, suurim sügavus (keskosast veidi loode pool) 17 m. Kaldad on lauged või kõrged, edelas järsud, ainult loodes madalad ja soised. Põhja katab kaldavöötmes kohati muda, paiguti mudane liiv. Vesi süveneb edelakalda all järsult.

Läbivool on nõrk. Lähtejärv, mis toitub põhjaallikatest ja sademete veest. Väljavool Mustojasse. Vesi on kollakasroheline, keskmiselt (2,3 m) läbipaistev ning tugevasti kihistunud. Talvel ei jäävat järv ummuksile.

Taimestik koosnes 1961. a. 17 liigist. Planktonit on jäves vaevu keskmiselt. vetikate seas paistavad silma koldvetikad. Zooplankton on võrdlemisi liigirikas, selles leidub järve-jämekoodikut ja hammaslondikut. Põhjaloomastikus esineb võrdlemisi haruldane ühepäevikuline.

Kalastik koosneb latikast, ahvenast, sätjest, roosärjest, haugist ja kiisast; olevat ka linaskit, lutsu, nurgu ja rünti.

Aare Mäemets. Eesti NSV järved ja nende kaitse. Tln., 1977

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee