14:20 teisipäev, 07.02.2023
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
LoodusmälestisedJärved
Tilsi Pikkjärv (Tilsi järv)
Kirjeldus

Tilsi asundusest vahetult ida pool olev kirde-edela suunas piklik orujärv. Tema absoluutne kõrgus on 82,3 m, pikkus 1,6 km, laius 0,28 km, pindala 26,6 ha, sügavus vaevalt 5 m. Järve kaldad on kõvad, enamasti laugjad, põhjaosas küllaltki kõrged. leidub võrdlemisi palju liivast kaldavöödet; sügavamal katab põhja vähemalt paari meetri paksune mudakiht. Edela- ja loodeotsa juures leidub õõtsikut. Järve läänekaldal on Tilsi park suurte tammede, pärnade ja amuuri korgipuuga. Järv koos pargiga on võetud kohaliku looduskaitse alla. Pargis asuvates endistes mõisahoonetes on nüüd lastekodu. Samas on järvekaldal ujumiskoht.

Läbivool järvest on nõrk. Pikkjärve kollakasroheline vesi on üsna vähese läbipaistvusega (0,5 m). Vesi ei ole kuigi oluliselt kihistunud. Aeg-ajalt jääb järv talvel ummuksile.

Taimestikuvöönd oli 1962. a. kitsas, kuid taimeliikide arv üsna suur (27). Nii taim- kui ka loomhõljumit on järves väga palju, põhjaloomastikku aga vähe, kuigi sellesse kuulub üsna suurel arvul liike.

Talvisest hapnikuvaegusest hoolimata on kalafauna üsnagi liigirikas. Palju on järves latikat; leidub särge, ahvenat, haugi, koha, kiiska (kiisad olevat väga suured) ja kokre.

Aare Mäemets. Eesti NSV järved ja nende kaitse. Tln., 1977

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee