13:34 laupäev, 04.02.2023
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
LoodusmälestisedJärved
Kubija järv (Kaugjärv)
Kirjeldus

Vahetult Võrust edelas, Võru-Valga maantee ääres asetseb madalas orus tuntud suvituskoht - Kubija järv. See on loode-kagu suunas piklik veekogu, mille pindala on 13,6 ha, sügavus vaevalt 5 m. Kaldad on suhteliselt madalad, liivased, ketud männimetsaga, mis ümbritseb kagukaldal paiknevat turismibaasi. Leidub nii liivast (eriti järve lõunaosas) kui ka soist perve, sügavamal on aga põhi mudane.

Kubija järv on nõrga läbivooluga järv. Sissevool toimub ojakese kaudu Vähkjärvest, väljavool viib põhjasopist vett Kubija veski paisjärve ja sealt edasi Tamulasse. Leidub rohkesti põhja- ja kaldaallikaid. Läänekaldale on rajatud kaks arteesia kaevu, kus vesi tuleb 0,5 m sügavuselt ja purskub 3-4 m kõrgusele.

Vesi on kollakasroheline ja vähese läbipaistvusega (1,4 m), kihistumata ja hästi soojenev. Taimestik oli 1970. a. liigirikas (23 liiki), kuid keskmise ohtrusega. Järvest on leitud haruldast tigu - Amnicola steini.

Üsna kalarikas (särg, nurg, latikas, ahven, suur linask ja haug; vähem koha, viidikat, kiiska ja kokre). Kunagised suured vähid on kadunud.

Aare Mäemets. Eesti NSV järved ja nende kaitse. Tln., 1977

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee