14:09 laupäev, 04.02.2023
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
LoodusmälestisedJärved
Lasva järv
Kirjeldus

Kalijärvest umbes 2 km idakirde pool asuv 10,9 ha suurune, põhja-lõuna suunas piklik orujärv. Järv on väga sügav - 19,2 m (keskmine sügavus 6,4 m). Järve piiravad põllu- ja heinamaad ning mitmed hooned, põhjakaldal kasvab männitukk. Kaldad on põhjapoolses osas kõrgemad, seejuures läänekallas idakaldast kõrgem ja järsemini langev; ka vesi süveneb seal eriti järsult. Pinnas on järve ümber savine, põhja pool leidub luidet meenutav liivaküngas. Kaldavööde ja põhi on järve põhjaosas kõvad ja liivased, mujal mudasemad; sügavamal katab põhja muda.

Järv on väga nõrga läbivooluga. Vesi on kollakasroheline, keskmiselt läbipaistev (2,3 m) ja nähtavasti väga tugevasti kihistunud. Taimestikku oli 1961. a. keskmiselt. Planktonit, eriti zooplanktonit on järves rohkesti. Zooplankterite seas on ka üks haruldus (Ceriodaphnia megalops). Põhjaloomastikku oli keskmisel hulgal, suhteliselt palju esines 1961. a. selles järvekarpe.

Üsna hea kalajärv, kus on ohtralt latikat, särge ja ahvenat, aga leidub ka nurgu, haugi, roosärge, kiiska, viidikat, kokre, linaskit ja säinast. Esineb jõevähk.

Aare Mäemets. Eesti NSV järved ja nende kaitse. Tln., 1977

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee