13:20 laupäev, 04.02.2023
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
LoodusmälestisedJärved
Lasva Kalijärv (Võru Kalijärv)
Kirjeldus

Võrust 8 km idakirdes asuv loode-kagu suunas piklik orujärv, merepinnast 74,6 m kõrgemal. Järve pindala on 10,5 ha, suurim sügavus 18,5 m, keskmine sügavus 6,4 m. Sügavaim koht on järve põhjaosas, lähemal läänekaldale. Järve kaldad on kõvad ja kuivad, kaugemal tõusvad. Ilusaid vaateid pakkuv kõrgendik asub järvest põhja pool. Järve ümbruses on rohkesti savikat põldu. Järv on järsult süvenev. Kirdekaldal leidub liivane ujumiskoht, enamasti on kaldad mudased ja õõtsikulised. Põhja katab mudaga kaetud sinisavikiht.

Kalijärv on nõrga läbivooluga. vesi on sinepikollane, vähe kuni keskmiselt läbipaistev (0,6-1,9 m), väga tugevasti kihistunud. 1972. a. oli järves taimestikku võrdlemisi vähe, taimeliike aga keskmiselt (16).

kalastik on üsna liigirikas: ahven, särg, haug, latikas, linask, viidikas, kiisk, roosärg, luts, mudamaim. Kunagi olevat saadud ühe püügiga seitse saanitäit kalu.

Aare Mäemets. Eesti NSV järved ja nende kaitse. Tln., 1977

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee