14:51 laupäev, 04.02.2023
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
LoodusmälestisedJärved
Misso Saarjärv
Kirjeldus

Misso alevikust 2 km põhja pool keset metsa asuv väga sopilise kujuga järv. Ta pindala on 22,5 ha, suurim sügavus (koos ligi 2 m paksuse lendmudaga) on 4,4 m (keskmine sügavus 2,4 m). Saarjärv on kirde-edela suunas pikliku kujuga; läände ja idasse ulatuvad lahesopid, põhjaotsas kaunistab teda metsane saareke. Kaldad on võrdlemisi lausad, enamasti mudased või turbased, läänes ja lõunas ääristatud õõtsikuga. Kõige parem juurdepääs on kirdekaldalt, seal leidub ka ilusat liivast põhja. Enamasti on põhi kaetud paksu lendmudaga ja risustatud roigaste ja rampidega.

Läbivool on nõrk. Vesi on kollakasroheline kuni rohekaskollane, keskmiselt läbipaistev (1,0-2,0 m), põhjani segunev ja soojenev. Talvine gaasireźiim on tõenäoliselt ebarahuldav.

Taimestikku leidus 1968. ja 1973. a. üsna vähe, samuti ka liike (12). Fütoplankton on järves võrdlemisi vaene. Zooplanktonit on keskmisel hulgal, haruldustena esinevad selles hiidlondik, järve jäme-koodik jt. haruldased liigid. Põhjaloomastik on vaene.

Järves leiduvatest kaladest on kõige arvukamad särg ja ahven; olevat aga ka kokre, haugi, kiiska, linaskit, roosärge, latikat ja viidikat. Vähesel määral esineb jõevähki; pesitsevaid linde pole kohatud.

Aare Mäemets. Eesti NSV järved ja nende kaitse. Tln., 1977

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee