14:14 laupäev, 04.02.2023
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
LoodusmälestisedJärved
Pahijärv (Paijärv)
Kirjeldus

Üks omapärasemaid Eesti järvi. Paikneb Misso alevikust 4 km põhja pool (Kisejärvest 100 m ida pool). Pahijärve absoluutne kõrgus on 182,9 m, pindala 10 ha, suurim sügavus 2,0 m (sellestki puhast vett 1 m ümber). Järv on loode-kagu suunas piklik, tema kaldajoon on üks liigestatumaid Eestis. Järve kaunistavad kolm saart. Kääne pool eraldab teda Kisejärvest mõhnastik, mujal on kaldad madalad. Järve ümbritseb rabamännik, juurdepääsu veele takistab turbasamblaõõtsik. Järve põhjas oleva mudakihi paksus on mitu meetrit.

Ehkki Pahijärv on rabastunud ümbruses, on ta vesi erakordselt hele ja läbipaistev. Suvel seguneb ja soojeneb järve vesi hästi. Talvel jääb järv ummuksile.

Taimestik oli 1968. ja 1970. a. väga liigivaene (7 liiki), kuid hulgalt keskmine. Erakordselt huvitav on Pahijärve vetikatefloora; V. Kõvaski andmetel esineb selles uskumatult haruldusterikas kaledoonia vetikatekompleks, mis tavaliselt asustab vaid külmaveelisi oligotroofseid järvi. Haruldasi vetikaid on teada üle 15. Zooplankton on vähene, kuid sisaldab samuti mitmeid haruldusi.

Arheoloogilise tähtsuse annavad Pahijärvele temas säilinud vanaaegsed kalapüünised - kaitsad. Pahijärve metsades elab veel haruldane must-toonekurg.

Aare Mäemets. Eesti NSV järved ja nende kaitse. Tln., 1977

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee