02:17 laupäev, 19.09.2020
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
Ida-VirumaaLoodusmälestisedJärved
Kurtna Ahnejärv
Aadress:
Kirjeldus

Kurtna Ahnejärv paikneb Martiska järvest 0,5 km edela pool, liivaste küngastega ümbritsetud lohus. Kohalikud elanikud nimetavad seda veekogu Ahvenajärveks, kuid näib õigem olevat nimetada teda H. Riikoja eeskujul Ahnejärveks ning jätta Ahvenajärve nimetus Särgjärvega paaris olevale järvele.

Ahnejärv on põhjakirde-lõunaedela suunas piklik 7,5 ha suurune veekogu. Kagukalda lähedal on väike saareke, sellest lääne pool järve sügavaim koht. 1971. a. juulis oli vee sügavus on 10,7 m. 1975. a. oli veetase järves alanenud 3 m.

Kaldad on kõvad, enamasti liivased, kaetud peamiselt männimetsaga, paiguti ka soostunud. Läänekaldal kasvab Ida-Eestis haruldast porssa. Ahnejärve põhi on rahutu reljeefiga, kaetud kaldavöötmes liiva, kohati turba, sügavamal väga musta jütjaga. vees on palju roikaid ja rampu.

Peamiselt sademetest toituv umbjärv.

Vesi on heleroheline, erakordselt läbipaistev (6,0-6,1 m), seega läbipaistvam kui ühelgi teisel Kurtna järvel. Tänu heale läbipaistvusele ei tohiks vesi olla ka väga teravalt kihistunud.

Järv oli 1971. a. taimestikuvaene, ka taimeliike oli vähe (12).

Nii füto- kui ka zooplanktonit esineb vähe. Fütoplanktonis leidub peamiselt koldvetikaid. Zooplanktonis leidus vesikirbulisi, nende hulgas ka küürikut. M. Pork on leidnud kolm haruldast ränivetikat.

Kaladest esineb vaid ahven.

Aare Mäemets. Eesti NSV järved ja nende kaitse. Tln., 1977

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee