10:15 pühapäev, 05.02.2023
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
LoodusmälestisedJõed
Reiu jõgi
Kirjeldus

Reiu jõgi
Pärnu jõe alamjooksu vasakpoolne lisajõgi, paikneb Pärnumaal. Jõel on palju lisajõgesid, mis enamikus suubuvad paremalt kaldalt. Algab Soka järvest Lätis ja suubub Pärnu jõkke vasakult kaldalt 9,1 km kaugusel suudmest; pikkus 73 km, valgala 917 ruutkilomeetrit.

Reiu jõgi asub kogu ulatuses Pärnu madalikul ja on neerukujulise vesikonnaga. Jõe Lätis asuv lahtejärv Soka (Läti keeles Sakas, pindala ca 95 ha) asub 1 km kaugusel Eesti piirist. Pärast Eesti piiri ületamist voolab jõgi algul Tõrga raba servas ning edasi vaheldumisi läbi metsade ja põldude, möödudes Lanksaare ja Viisireiu külast. Seejärel suundub jõgi 16 km pikkuselt põhjakirdesse, algul Tali küla idaserva põldude ja metsatukkade vahel ning edasi valdavalt läbi metsade ja soode. Umbes 3 km enne Tõitoja silda muutub jõgi väänlevaks ja pöördub loodesse. Selles üldsihis voolab jõgi kuni Ura jõe suubumiskohani alamjooksul, olles enamasti ümbritsetud suhteliselt tiheda asustusega ja ülekaalus põllustatud maastikust. Ristiküla ja Surju ümbruses on jõel rohkesti umbkoolde. 9 km kaugusel suudmest, Reiu külas, käändub jõgi põhja, möödub Silla külast ja endisest Vene sõjaväepoligooni alast ning suubub Paikuse küla edelaservas Pärnu jõkke.
Reiu jõe kesk- ja alamjooks on ökoloogilistelt tingimustelt ja kalastiku koosseisult üsna tüüpiline ja produktiivne särje-turva jõgi.
A. Järvekülg. Eesti jõed. Tartu, 2001

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee