09:31 pühapäev, 05.02.2023
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
LoodusmälestisedPõlispuud
Patukahetsuse tamm
Aadress:
Kirjeldus

See puu kasvab Sipa külas, samas kandis, kus Sipa pärn. Tamm asub keset metsa Angasilla mäel. Kena salumetsa tõttu on mägi võetud looduskaitse alla. 2001. a. tõi mind puu juurde Sipa küla Mäe talu peremees, 53-aastane Avo Kivastik.
/---/
Ligikaudu sajandivanune madal ja kõveratüveline puu hargneb maapinna lähedal kaheks. Vähem kui 2 m kõrgusel ühinevad harud taas ühtseks tüveks. "See, kes siit harude vahelt läbi poeb, saab patust lahti," seletas Avo. "Nii kaua, kui mäletan, on külas seda ikka kõneldud. Aga kui keegi siia tuleb, ega ta siis teistele räägi. Hoiab enda teada.
/---/
Uurisin tamme harude vahet. Selleks, et siit läbi pääseda, tuleb käpuli laskuda ja end siis küljetsi suruma hakata. Samas peab ka üsna kiitsaka kehaga olema. Turskematel pole vähimatki lootust läbi mahtuda. Sammalt paistis olevat ainult harude välisküljel. Huvitav, kas põhjus on selles, et siseküljel on tal kehvem kasvada? Või olid inimesed oma kehaga sambla maha nühkinud?
/---/
Hendrik Relve. Pühapuud. Tln., 2003

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee