20:10 laupäev, 24.10.2020
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
Ida-VirumaaLoodusmälestisedJoad
Tõrvajõe juga
Aadress:
Kirjeldus

Tõrvajõe juga asub Ida-Viru maakonnas Vaivara vallas Tõrvajõe külas samanimelisel jõel, paarsada meetrit Tallinn-Narva maantee Tõrvajõe bussipeatusest põhja pool.
Laagnast lõunasse jääva soise ala kraavistikust alguse saav 16 km pikkune Tõrvajõgi lõikub kohe maanteest lõuna pool ja seda algul kuni 2 m sügavuselt ja 5-6 m laiuselt paeplatoosse. Põhiline lõikumine toimub siiski joaastangu kohal. Põhiastangust ülesvoolu on jõel umbes 15 m ulatuses kolm kuni 0,5 m kõrgust astangut, millede summaarne kõrgusvahe on ligi 1,5 m. Põhiastangu kõrguseks, olenevalt mõõtmiskohast ja veeseisust, on saanud 2-2,5 m. Joaastangu alaosas on kuni 1 m sügavune kulbas ja selle all diktüoneemakildas umbes sama sügav hiiukirn. Võrdluse joaga kannatab Tõrvajõe juga välja vaid suurvee aegu, aga näiteks suure osa 1999. ja 2002. a. suvest oli see sootuks veeta.
Joast allavoolu suureneb kanjoni sügavus kiiresti kümnekonna meetrini. Kanjoni suudme lähedal, joaastangust mõnisada meetrit allavoolu lõikub kanjon kambriumi liivakivisse.
Kalle Suuroja. Eesti joad. Tln., 2003

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee