06:17 esmaspäev, 27.03.2023
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
ArheoloogiamälestisedKultuse,- ja ohvripaigad
Laiuse Siniallikas
Aadress:
Kirjeldus

Laiuse Siniallikas oli vanasti ümberringi väga kuulus, sest võis rahvausu järgi vihma ja põuda saata ja sellega viljaikaldust või õnnistust anda. Oli põuaaeg, siis käisid teda kolm ühenimelist lesknaist jutluse ajal puhastamas ja laiali kiskumas, igaühel pidi aga labidas, reha, konks, leivamurikas ja lauluraamat kaasas olema. Vihma ajal aeti allikas jälle kinni - ja kohe mõjus. Seda võisid teha ka kolm ühenimelist leskmeest.

Teine muistend räägib, et kord tahtnud rahvas Siniallika sügavust mõõta. Nad sõlmisid mitu pikka köit kokku, panid kivi otsa ja lasksid siis alla, aga kui köis välja tõmmati, ei olnud enam kivi köie otsas. Nüüd lasksid nad kividega täidetud paja alla, aga välja tõmmates nägid nad ehmatades köie otsas verist lambapead (Mõned ütlevad, et oli vasika-, teised jälle et oli hoopis inimese pea). Nad tahtsid veel kolmandat korda katsuda, aga siis hüüti allikast:"Kui veel lasete, siis langete kõik ise alla". Nii jäi allika sügavus teadmata.

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee