13:14 teisipäev, 07.02.2023
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
ArheoloogiamälestisedLinnusasulad ja maalinnad
Kullamaa Rohumägi
Aadress:
Kirjeldus

Kullamaa kiriku lähedal surnuaia taga kerkib Rohumägi, muistne linnus. Varem olnud mägi lage, kuid 1895. a. lasknud Koluvere krahv sinna puid istutada. Mäe serva palistab lõhutud vall. Asjahuviliste poolt ettevõetud kaevamistel 1924. a. ja proovikaevamistel (1974, J. Tamm) selgus, et vall oli rajatud kividest. Linnusel on üsna paks kultuurkiht, millest leiti savinõukilde, sütt, loomaluid, kannus. Varem olevat mäelt leitud käärid, mäe lähedusest aga paar hoburaudsõlge, pronkskaalud ja odaots.Välimuse ja leidude järgi otsustades on linnus oma lõpliku kuju saanud II aastatuhande alguses.
Lõugas,V., Selirand, J. Arheoloogiga Eestimaa teedel. Tln., 1989

Linnamägi Kullamaa kirikust 300 m loode pool. Linnuse aluseks on 8 - 9 m kõrgune mäeküngas, mis on osaliselt kruusa võtmisega lõhutud. Ovaalse plaaniga linnuseõu on umbes 2000 ruutmeetrit suur. Laialivarisenud ringvallist on õue ääred veidi kõrgemad. Vall oli tõenäoliselt liivast ja kruusast ning toestatud palkkonstruktsioonidega. Kultuurkiht sisaldab tukke, loomaluid ja 11. - 12. sajandi leide.
E. Tõnisson
Eesti arhitektuur III. Üldtoimetaja V. Raam. Tallinn, 1997

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee