13:51 teisipäev, 07.02.2023
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
ArheoloogiamälestisedLinnusasulad ja maalinnad
Ridala linnus
Aadress:
Kirjeldus

Rahvasuus Tubrilinna nime all tuntud muinaslinn 2-4 m kõrgusel seljakul Ridalas, endise Parila mõisa lähedal. Ovaalne linnuseala hõlmab umbes 1000 ruutmeetrit. Kunagisest arvatavast ringvallist on säilinud katkendlikke 1-1,5 m kõrguseid osi. Linnusealal on jälgitav tume pinnas, mis ulatub 0,4-0,5 m sügavuseni. Vanus teadmata.
E. Tõnisson
Eesti arhitektuur III. Üldtoimetaja V. Raam. Tallinn, 1997

Linnusekoht kirikust paar kilomeetrit ida pool Jõõdre ja Saanika küla vahelisel mäeseljakul, rahvasuus tuntud Tubrilinnana. See on madala kivivalliga piiratud ovaalne küngas, mille lääne- ja edelajalamil on märgata muinasasula kultuurkihti ja mille juures asunud vanasti Silmaallikas. Linnuseaseme juurest põllult on A. Vassar 1953. a. kogunud veidi noorema rauaaja keraamikat. Samast on 19. sajandi keskpaiku leitud üks ristikujuline ripats. Kuigi linnuse ümbrusest kogutud leiud pärinevad nooremast rauaajast, liitub Tubrilinn tüpoloogiliselt rohkem keskmise ja vanema rauaaja linnustega. Et see ümbruskond on asustatud olnud vähemalt m. a. alguses, sellele viitab Parilas Jõõdre teeotsa lähedal avastatud 1.-2. sajandi kivikalme.
Lõugas,V., Selirand, J. Arheoloogiga Eestimaa teedel. Tln., 1989

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee