21:08 kolmapäev, 22.03.2023
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
ArheoloogiamälestisedLinnusasulad ja maalinnad
Keava linnamägi
Kirjeldus

Kalevipoja sängi tüüpi linnus Linnaaluse küla lähedal edela-kirde-suunalisel seljakul. Linnuseõue pikkus edela-kirde suunas on 55 m, laius umbes 20 m, pindala umbes 1000 ruutmeetrit. Lisaks 2,5 m kõrgusele vallile mõlemas otsas on ka pikikülgedel madalam (0,5 - 1 m) äärevall. Otsvallide välisnõlva kõrgus on kuni 6-7 m. Edelapoolse otsvalli välisjalamist 6-7 m edela pool on 5-6 m laiune ja umbes 1 m sügavune kraavinõgu. Analoogiline, ent madalam (0,5 m) nõgu on ka kirde-otsvalli välisjalami ees. Pikikülgedel on järsu seljakunõlva kõrgus 15-18 m. Õue keskosa on veidi kumer. Õuel on kultuurkiht, lõunaosas arvatav kaevulohk.

Novgorodi IV ja teiste vene kroonikate teatel vallutas 1504. a. linnuse suurvürst Izjaslav. Linnust nimetatakse Osek Kedipiv ehk Solntsa ruka. Nimetus osek osutab, et kaitseehitistes oli oluline osa palkrajatistel.

Evald Tõnisson

Eesti arhitektuur III. Üldtoimetaja V. Raam. Tallinn, 1997

Siinsetel aladel leidub mitmeid Kalevipoja-muistenditega seotud kohti. Keavas, Linnaaluste külas on kaks suurt lohku, mida hüütakse Kalevipoja jalajälgedeks.

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee