08:07 esmaspäev, 27.03.2023
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
JõgevamaaMuistendid ja legendid, tõestisündinud lood
Kividega kuke vastu
Aadress:
Kirjeldus

Tormas sai kirik valmis ja kukk tõsteti selle tornitippu kaunistama. Vanapagan seisnud parajasti Kivimurrus ja vihastanud metsalise moodi - kukk ju tema verivaenlane, kelle laulu peale ta ikka pakku peab jooksma. Pidanud siis Vanapagan plaani, mida vihamehega ette võtta. Aga Sarviku mõte ei lenda mitte, kurivaimu mõte on kabjaline, koperdab ja komistab kivide otsa. Olekski teine jäänud oma sarvilist pääkolu vaevama, kui lahendus poleks maas vedelenud - Kivimurd ju kive täis, pikemalt mõtlemata hakanud Vanapagan neid tornikuke suunas saatma.

Lendab üks, teine ja kolmaski kivimürakas, ent kukk ei pane Vanakurja kiviloopimist millekski, seisab sama kindlalt kui enne. Asi selles, et enne kui Vanapagana kivi lendu laseb, hõikab maaema kivile: "Tule minu rüppe!" ja kivi potsatab Kõnnu küla lähedale väljale. Loobib Sarvik kive pool päeva, siis on jaks otsas. Lööb käega, ei kuke vastu saa. Vanapagana loobitud kivid nüüdki näha Kivimurru ja Torma kiriku vahel.

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee