08:06 esmaspäev, 27.03.2023
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
PärnumaaMuistendid ja legendid, tõestisündinud lood
Kastna kiriku ase ja kivi rist
Aadress:
Kirjeldus

Kiriku ase Kastna mõisa ligi mere rannas, kus ajaloolikult Tõstamaa kirik enne seisnud. Seda kohta hüütakse praegust wana kiriku aluseks. Sealt olla palju wanu sõlgesi, lammaste raudu, helmi ja muid metalli asju wälja kaevatud. - Kastna kiriku trepi kiwi, mis sinise ja walge lapiline old, olla Pernusse Jakobi maja trepi kiwiks ära wiidud.

Kiwi rist. Kastna wallas, Wene kooli põllu sees olla üks kiwirist, kelle arud kõik ühe pikused on. See seista seal platti maas. Wana jutu järele tahtnud poiss seal tüdrukut omale naiseks warastada, tüdruk ei olla teda mitte tahtnud ja lõiganud sirbiga poisi kõhu maha. Poiss surnud sinna paika, aga tüdruk pandud ka kaelast saadik maa sisse ja aetud adraga pea otsast ära. Mõlemad maetud siis sinna sama paika maha. Selle mälestuseks olewat see rist seal maas. Seda risti ei wõiwat ega tohtiwat ka keegi sealt ära wiia, kui häda ja kahju ei taha saada. Ka olla seal peal haigeid ihu kohte, paistetusi ja paisid wajutamas käidud. Nõnda olla see rist ka weel arstimise kohaks.
J. Jung. Muinasaja teadus Eestlaste maal I (II) osa. Kogunud ja väljaandnud J. Jung Jurjewis, 1898. Tln., 2000

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee