06:54 esmaspäev, 27.03.2023
HIIUMAA
HARJUMAA
IDA-VIRUMAA
JõGEVAMAA
JäRVAMAA
LääNE-VIRUMAA
LääNEMAA
PõLVAMAA
PäRNUMAA
RAPLAMAA
SAAREMAA
TARTUMAA
VALGAMAA
VILJANDIMAA
VõRUMAA
Arheoloogiamälestised
Arhitektuurimälestised
Loodusmälestised

Näita kõiki isikuid
Eesti turismiportaal
Soome turismiportaal- BookingFinland.com
Rent A Car Estonia
Aaba Autorent
Giidide Ühing
Sisustusweb
PärnumaaMuistendid ja legendid, tõestisündinud lood
Mihkli kirjadega kivi
Aadress:
Kirjeldus

Kirjadega kiwi
Mihkle kiriku mõisas õpetaja kirjutuse toas leidsin ma ühe paekiwi plaadi tüki, kus kõrged, Ladina keele kirjad peal, aga mitte sisse lõigatud. On üks lihtne, aga mitte peenike töö. Kuida näha, on see üks tükk ühest suuremast plaadist, kus kirju rohkem peal on olnud. See paetükk on ühe haua wõlwi lõhkumise juures leitud, aga muu jagu sellest on kaduma läinud. Neljast sõnast võib siin aru saada: IVRC - Jüri, ODDRIM - Oiderma, WOITRA - Woitra kubias.
Seda mõtet wõib järgmisel wiisil wäha arutada. Mihkli kiriku alune olla kõik surnute wõlwisid ja koopaid täis, sest enne olla peale Sakste ka kõik Eestlased kiriku alla maetud. Seal olla siis wist igal wallal ja külal oma wõlwi alune olnud ja selle wõlwi üle olnud jälle kunjas. Iseäranis sellepärast on wõlwide alla maetud, et maapind seal üleüldse wäga õhukene olla ja paas wäga pinna ligidal, et surnuid õieti ära matta ei saa. Nüüd olla hiljuti seal üks niisugune wõlw ära lõhutud, kust see kirjadega kiwitükk leitud. Arwata on siis. et Oiderma ja Wõitra küla wõlwi kubjas, Jurce-Jüri, ka sinna on maetud ja tema mälestuseks see tahwel tehtud, kelle tükk nüüd weel nähtawale tulnud.
J. Jung. Muinasaja teadus Eestlaste maal I (II) osa. Kogunud ja väljaandnud J. Jung Jurjewis, 1898. Tln., 2000

Anna oma hinnang

Siin saad hinnata vaatamisväärsust kui oled seda külastanud! Hindamine on 1-5 palli süsteemis: Hall pöial - 1... Oranž pöial - 5

KAUBANDUS
MAJUTUS
RAVI
TEENUSED
TOITLUSTUS
TRANSPORT
VABA AEG
Copyright © 2004–2017 Reval Esten OÜ, eestigiid.ee